sobota, 25 sierpnia 2007

Zarabianie w necie cz.1

Jest bardzo dużo możliwości zarabiania w necie. Typowym sposobem dla firm jest przede wszystkim oferowanie swoich produktów czy usług poprzez prezentowanie ofert na własnych stronach. Następnym krokiem jest założenie własnego e-sklepu. Sposoby te są powszechne i każdy może na nie wpaść.

Wraz z rozwojem branży internetowej pojawiły się także nowe formy zarabiania lub zmodyfikowane sposoby starych sposobów. Jedną z najprostszych i chyba najczęściej wykorzystywanych form jest zarabianie na reklamie kontekstowej.

Mając własną stronę internetową, blog lub forum możemy na nich umieszczać jednostki reklam. Są one tematycznie dopasowane do treści prezentowanych na naszych stronach. Oznacza to, że jeśli prowadzimy portal o hodowli kukurydzy to pojawią się reklamy związane np. ze środkami ochrony roślin.

Najbardziej znanym i popularnym programem reklamy kontekstowej jest Google AdSense. Google bierze reklamy z obszernej bazie reklamodawców AdWords. Umieszczając na swoich stronach reklamy AdSense zarabiamy o ile internauta kliknie na wyświetloną reklamę.

Ile można zarobić w Google Adsense ?

Dobre pytanie. Wysokość zarobków zależy od wielu czynników, włącznie z wysokością cen oferowanych przez reklamodawców za wyświetlenie reklamy na naszej witrynie. Oprócz tego można zarobić na polecaniu tego programu innym. Kiedy osoba, która zarejestrowała się w programie Google AdSense z Twojego programu partnerskiego zarobi kwotę w wysokości US$ 5,00 w ciągu 180 dni od dnia rejestracji, otrzymasz kwotę w wysokości US$ 5,00. Gdy ten sama osoba zarobi kwotę w wysokości US$ 100,00 w ciągu 180 dni od dnia rejestracji, otrzymasz kwotę w wysokości US$ 250,00. Jeśli w dowolnym okresie 180 dni polecisz 25 osób, z których każdy wyda kwotę powyżej US$ 100,00, otrzymasz premię w wysokości US$ 2 000,00 !!!

Jak zacząć ?

1. Należy zgłosić się online klikając na link:
Zyskaj dochód z treści witryny dzięki Google AdSense
2. Na podane w czasie rejestracji konto e-mailowe przyjdzie potwierdzenie.
3. Po zweryfikowaniu adresu e-mail zgłoszenie zostanie rozpatrzone i potwierdzone.
4. Następnie należy zalogować się na konto, następnie skopiować i wkleić blok kodu reklamowego HTML w witrynie.
5. Reklamy po umieszczeniu będą wyświetlane na stronie.

Oprócz Google AdSense są jeszcze inne programy reklamy kontekstowej aczkolwiek nie znam ich bliżej. Są to:

1. AdKontekst
2. Onet Kontekst

Jesli więc masz stronę lub blog nie czekaj lecz resjestruj się i zarabiaj na reklamie !

dodajdo.com

1 komentarz:

Mike pisze...

Google Adsense stało się bardzo popularne. Jednak jest to tylko medium spieniężenia ruchu na witrynie. Myślę, że warto spróbować rożnych metod i ocenić, która działa najefektywniej na danej stronie. Kolejną opcją byłoby zamieszczanie bannerów programów partnerskich, wtedy potencjał dobrej jakości ruchu (np na stronie niszowej) na kupienie produktu jest ogromny. W Polsce jednak musimy trochę poczekać na rozpowszechnienie się elektronicznych płatności typu PayPal, by pp były bardziej efektywne. Jest jeszcze kilka opcji pracy z programami partnerskimi, np. na zasadzie inwestycji w reklamę ppc i pracowanie nad stroną pośrednią (squeeze page) i rozwojem listy opt in.
Życzę rozwoju bloga, polecam serwisy pingujące i strony typu social bookmarking na pozyskanie linków i bezpośrednich odwiedzin,
pozdrawiam