środa, 15 sierpnia 2007

Darmowy hosting na xcx.pl

Jak pewnie niektórzy zauważyli z Was moje strony www są obecnie podpięte na Googlepages.com. Jest to dobra opcja dla zupełnych laików, ponieważ budowa stron jest bardzo prosta i intuicyjna, prawie jak pisanie w Wordzie. Poza tym nie ma żadnych limitów transferu.

Niestety jesli kupimy sobie jakąs domenę nie będzie możliwe podpięcie jej na stronach googlepages. Nawet jesli przepniemy nową domenę na nasze strony googlepages to po przekierowaniu będzie wyswietlała nam się stona z nazwą "googlepages". Nie jest to dobre, ponieważ jesli bedziemy promowac swoja stronę używając nazwę wykupionej domeny to w rankigach wyswietleń będziemy gorzej prezentowani. Specjalisci od SEO twierdzą wręcz, że nie jest to dla nas korzystna opcja.

Ja wykupiłem sobie w tym tygodniu hosting w tmbnet.pl za 35 zł rocznie. Zanim jednak będę w pełni korzystał z ich usług stwierdziłem, że się pobawię na jakims darmowym koncie.
W ten sposób odkryłem xcx.pl. Okazalo się, że firma ta oferuje darmowy hosting z darmową domeną xcx.pl, transferem miesięcznym 2GB i dyskiem o pojemnosci 50 MB. Oczywiscie są pewnie ograniczenia, ale jak na darmowe konto oferują całkiem sporo. Zarejestrowałem sobie u nich konto przede wszystkim, aby otrzaskać się z panelem administracyjnym i obsługą własnych stron poprzez taki panel zanim zacznę się bawić na poważnie za przerabianie i administrowanie w ten sposób własnej strony e-biznes24.eu.

dodajdo.com

2 komentarze:

Michał pisze...

Jest wiele korzyści z prywatnego hostowania stron czy blogów. Se strony SEO ma to ogromne znaczenie pod względem optymalizacji kodu i przyszłego rozwoju strony. Googlepages daje dobrą alternatywę dla osób chcących stworzyć stronę dla celów mniej profesjonalnych. Jednak w celu tworzenia witryny skierowanej na marketing internetowy, trzeba zainwestować w "shared hosting" a wraz z rozwojem strony w serwer dedykowany. Wg. mnie najważniejszą cechą hostingu jest dobra pomoc techniczna, tj. odpowiadanie na problemy w przeciągu ~10min.

pozdrawiam

e-biznes24 pisze...

Michał dobrze piszesz. Wiadomo, że darmowe produkty i usługi są dobre, bo są tanie, ale nie zastąpią nam w pełni tego czego się od nich oczekuje.