środa, 5 września 2007

Jak zyskać wysokiej jakości linki ?

Jak zyskać wysokiej jakości linki do własnych stron ?

Optymalizację stron możemy podzielić wewnętrzną i zewnętrzną. Wewnętrzna związana jest z prowadzeniem strony czyli odpowiednim użyciem słów kluczowych, tagów, optymalizacją 3W, odpowiednim adresem strony etc. Czyli to co jest tak naprawdę zależne od nas i dosyć łatwe do zrobienia.

Optymalizacja zewnętrzna dotyczy ilości linków wysokiej jakości prowadzących do naszych stron. Ten rodzaj optymalizacji jest nawet ważniejszy niż optymalizacja wewnętrzna. Czemu ?

Odpowiednie strony prowadzą do odpowiednich stron. A odpowiedni internauta na naszych stronach to skarb !
Oczywiście linki zwrotne czyli takie gdzie my publikujemy czyjś link na naszych stronach za to, że ktoś inny wyświetla nasz na swoich, są mniej efektywne niż linki w jedną stronę prowadzące od kogoś do nas. Twoja strona będzie bardziej widoczna w rankingach wyszukiwań niż normalnie pod warunkiem, że jesteśmy dobrze zoptymalizowani pod kątem słów kluczowych.

Jak więc zyskać jednostronne wysokiej jakości linki ?

Bardzo często webmasterzy płacą ciężką kasę firmom (np. Text-Link-Ads.com) które linkują do naszych stron. Ale to nie jest rozwiązanie dla nas. No chyba, że chcesz płacić za usługę 150 USD miesięcznie.

Jednym z tańszych sposobów jest prowadzenie kilku/kilkunastu popularnych blogów które zawierałyby linki do naszej strony. Jeśli nie masz na to czasu możesz komuś zlecić to odpłatnie.

Można użyć też systemu 3-linkowego. Czyli nasza strona prowadzi do strony A, strona A do strony B i strona B dopiero do nas. Nie jest to tak efektywne jak jednostronne linkowanie, ale nadal skuteczne.

Oczywiście zarówno w pierwszym jak i w drugim sposobie chodzi o to by linki pochodziły ze stron o wyższym pagerankig niż nasz :-).

dodajdo.com

Brak komentarzy: