niedziela, 9 września 2007

5 sposobów na przygotowanie stron do uniwersalnego wyszukiwania

Być może już słyszeliście, że Google zamierza zmodyfikować swój algorytm wyszukiwania. Zapewne zauważyliście, że w wynikach wyszukiwań pojawiają się obrazki, video czy nawet urywki artykułów prasowych. Dlatego należy już dziś przygotować się na te zmieniające się warunki wyszukiwań. Obrazki, video i artykuły prasowe stanowią bowiem integralną część Twoich stron, która może pracować ciężej na lepsze wyniki. Nawet jeśli nie masz żadnych nowości/wiadomości do opublikowania zawsze możesz opublikować komentarz na temat ostatnich trendów w branży lub wyników badań.

Artykuły

Upewnij się, że newsy dotyczące Twojej firmy lub stron internetowych pojawiają się w odpowiednich miejscach w sieci np. w Yahoo News czy Google News. Jeśli nie publikujesz "prasówek" powinieneś to rozważyć. "Prasówki" pozwalają bowiem dodatkowo pojawić się w rezultatach wyszukiwań poza zwykłym regularnym wyszukaniem Twojej strony. Poza tym informacje zawarte w nich pozwolą internautom dowiedzieć się więcej o Twojej firmie.

Doceń zdjęcia

Zdjęcia zaczynają się pojawiać w wynikach wyszukiwań na podstawie opisów zamieszczonych pod nimi. Wykorzystaj to !
Nie jest trudno dodać zdjęcia i wkomponować je w strony. Troszkę kreatywności pozwoli ci osiągnąć zamierzony efekt.

Video

Prezentacje, filmy video, wywiady czy reklamy mogą zacząć także pracować dla Ciebie. Tak ja w przypadku zdjęć upewnij się, że filmy video znajdują się w otoczeniu odpowiednich słów kluczowych i w odpowiednim kontekście.

Upewnij się, że można zindeksować twoje strony

Czy wiesz czy Twoja strona jest dostępna dla wyszukiwarek i ich robotów ?
Strony przeładowane "flashem", z niewłaściwymi przekierowaniami czy też niewłaściwymi linkami mogą zniszczyć twoje wysiłki w optymalizacji stron. Pamiętaj, że wyszukiwarki zupełnie inaczej widzą strony niż my. One szukają treści i linków, dlatego musisz zapewnić to wyszukiwarkom.

Nie rujnuj swojej pracy !

Ważne jest przygotowanie na to co przyniesie przyszłość, ale nie zapominaj o podstawach. Otóż odpowiednia treść i słowa kluczowe nadal się liczą tak samo jak wysokiej jakości linki.

kończąc życzę Ci powodzenia w kreowaniu Twojego e-biznesu.

dodajdo.com

Brak komentarzy: