środa, 11 lipca 2007

Motywacja

Motywacja w prowadzeniu własnego e-biznesu jest sprawą nadrzędną.
Szczególnie jeśli nie jest to podstwowe zajęcie lecz praca nie jako na drugi etat. Ciężko się zebrać po 9-10 godzinach pracy na etacie za własny e-biznes. Dlatego własna samomotywacja (automotywacja) jest ważna. Wiem, że powinienem więcej wkładać czasu w rozwój e-biznesu niż dotychczas. Stąd dzisiejszy post.

Zadaj sobie najpierw pytanie co Cię motywuje. Przypomnij sobie sytuacje z przeszłości gdy coś robiłeś/aś z ogromnym zapałem. Co Cię wtedy "kręciło" ? Co powodowało, że chciałeś/aś działać ? Spisz takie przykłady na kartce i spróbuj się zastanowić w jaki sposób możesz to przełożyć na swoje obecne działanie w e-biznesie. Znalezienie pokładów sił w sobie będzie jedną z podstaw sukcesu.

Potem zastanów się co Cię demotywowało. Co powodowało Twoje zniechęcenie ? Jak próbowałeś/aś zwalczać demotywację. Czy to co robiliście pomogło Wam ?

Moimi sposobami jest wyciszenie się wewnętrzne i zrobienie sobie planu działania. Na początku robię ogólny plan i później z biegiem czasu uzupełniam go o szczegóły. Poza tym staram się zgłębić temat by pogłębić wiedzę. Następnie próbuję określić czas zakończenia poszczególnych etapów czy też fragmentów planu. No i co najważniejsze później trzeba go konsekwentnie wprowadzać w plan.

Coś o motywacji można znaleźć tutaj: http://motywacja.zlotemysli.pl/ciekaweebooki,1/

A wy jak się motywujecie ? Co ma wpływ na to, że działacie ?

dodajdo.com

Brak komentarzy: