sobota, 29 marca 2008

Bardzo ważne czynnki dla SEO

Jeśli interesujecie się SEO (a powinniście, bo to element prowadzenie ebiznesu) to zauważyliście, że jest bardzo dużo rad na ten temat. Jednakże większość z tych rad jest powszechnie znanych, a więc mało skuteczna.

Właśnie przeczytałem artykuł, który podaje 4 najważniejsze czynniki które mają fundamentalne znaczenie w optymalizowaniu naszej strony.

Słowa kluczowe w tytule
Użycie właściwych słów kluczowych w tytule jest bardzo ważne. Takie słowa nie tylko promują twoją stronę, ale także pomagają kliknąć na nią. Co z tego, że wyświetlasz się w rankingach jeśli mało kto klika na twoją stronę. Ja wolę chyba być notowany niżej ale za to mieć liczbę większą wejść na stronę. W końcu celem istnienia naszej strony jest uzyskanie najwyższej liczby wejść osób zainteresowanych naszą treścią.
Najlepiej by słowa kluczowe użyte w tytule były też pogrubione. Rzucają się przez to od razu w oczy. Ale to nie jest aż takie ważne. Dodatkowe kliknięcia mogą zostać wygenerowane poprzez odpowiednio dobrane słowa lub sformułowania w tytule naszej strony.

Anchor text
Anchor text to tekst, który jest wyświetlany na innej zewnętrznej stronie wraz z linkiem kierującym do naszej strony. Taki tekst jest brany pod uwagę przez algorytmy wyszukiwarek i mogą mieć wpływ na ranking naszych stron. Jeśli macie wpływ na anchor text to zainwestujcie swój czas w jego opracowanie.

Uniwersalne link popularity twojej strony
Wyszukiwarki kalkulują ważność strony poprzez branie pod uwagę ilości linków kierujących do naszej strony. Przy czym ważna jest także jakość tych linków.
Im bardziej różnorodna jest strona, która prowadzi do twoich stron tym wyżej w rankingach powinna być. Ale oczywiście strony powinny być w miarę powiązane tematycznie. Proces budowania tzw. backlinków jest procesem długotrwałym i powinien być robiony na bieżąco.

Link popularity, a struktura wewnętrzna stron
Czasem jest tak, że niektóre z naszych stron mają dużą popularność z powodu dużej ilości zewnętrznych linków prowadzących do niej, chociaż nie przynoszą nam dużo korzyści. Często chodzi nam o inne nasze strony. Wewnętrzne linki wraz z odpowiednim anchor textem mogą nam w tym pomóc. Zbuduj więc odpowiednie linki wewnętrzne z odpowiednimi słowami w anchor text, a skierujesz część ruchu tam gdzie chcesz.

dodajdo.com

1 komentarz:

Aluguel de Computadores pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.