piątek, 6 listopada 2009

Nowy serwis do śledzenia statystyk

W sieci zadebiutował nowy serwis pozwalający monitorować statystyki naszych witryn. SeeTheStats pozwala na szybkie, proste i całkowicie bezpłatne udostępnienie statystyk odwiedzalności strony internetowej, a przez to przyciągnięcie uwagi klienta i zdobycie jego zaufania.

Ujawnianie danych dotyczących statystyk odwiedzalności witryny wydaje się absurdalnym pomysłem. Jeżeli jednak poważnie brana jest pod uwagę sprzedaż powierzchni reklamowej na witrynie lub sprzedaż całego serwisu, trzeba liczyć się z tym, że klient przed podjęciem decyzji zapyta: „A jaką macie oglądalność? Ilu użytkowników?”. Warto przygotować się na to pytanie i udzielić profesjonalnej i wiarygodnej odpowiedzi.

Odpowiedź ta udzielana jest zazwyczaj tzw. „metodą chałupniczą”, poprzez wykonanie zrzutów ekranowych z posiadanych statystyk lub wstawienie odpowiednich danych do treści e-maila, którego następnie wysyła się klientowi. Jest to niestety nieefektywne i pracochłonne – każdy klient pyta bowiem o inne dane, które muszą być od nowa przygotowywane. Co więcej, prezentacja statystyk w takiej formie nie jest wiarygodna.

SeeTheStats.pl umożliwia błyskawiczne wybranie ilości i rodzaju statystyk, jakie mają być zaprezentowane klientom witryny. Część z nich może być widoczna tylko dla wybranej grupy osób. Raz skonfigurowane statystyki są automatycznie aktualizowane i dostępne 24h na dobę. Dodatkowo statystyki mogą być umieszczone bezpośrednio na witrynie klienta, dzięki czemu użytkownicy nie muszą jej opuszczać.

Korzystanie z serwisu SeeTheStats.pl wymaga jedynie uaktywnienia usługi Google Analytics, a następnie dodania witryny do wyszukiwarki serwisu SeeTheStats.pl.

dodajdo.com

Brak komentarzy: