sobota, 14 listopada 2009

DocCash - zarabianie z DocStoc i Google AdSense

Dziś przez przypadek odkryłem dodatkowe możliwości DocStoca. DocStoc jest to serwis umożliwiający przechowywanie online dokumentów i dzielenie się nim z innymi użytkownikami internetu. Można takie dokumenty także sprzedawać za pomocą DocStora.
Ciekawą funkcjonalnością DocStoca jest możliwość integracji z kontem AdSense. Dzięki temu jeśli ktoś wyświetli nasz dokument np. darmowego e-booka to w serwisie DocStoca wyświetla się reklama Google. Jeśli ktoś zdecyduje się kliknąć na reklamę możemy zwiększyć swoje przychody z AdSense. O ile dobrze wczytałem się w regulamin to dostaje się 50% tego co dostałoby się normalnie. Na pierwszy rzut oka prawdopodobnie niezbyt korzystnie, ale z drugiej strony zyskujemy przychód który prawdopodobnie nigdy by nie został osiągnięty. Za pomocą serwisu docieramy do nowego segmentu klientów oraz promujemy swoje treści. Jedynym minusem jest to, że serwis działa w języku angielskim więc prawdopodobnie nie ma tam za dużo polskich użytkowników. A trudno jest dotrzeć do klienta jeśli nie pisze się w jego języku.
Na pewno jest to dodatkowa szansa dla osób prowadzących serwisy lub blogi w języku angielskim. Fajną funkcją jest możliwość wklejania dokumentów na stronę czy na bloga jak poniżej.

Wskaznik Altmana (doc in Polish) -

dodajdo.com

Brak komentarzy: