niedziela, 14 października 2007

Słowa kluczowe

W jednym z zagranicznych artykułów znalazłem ciekawy sposób na wyszukiwanie właściwych słów kluczowych dla naszej strony. Słów kluczowych, które możemy wykorzystać może być mnóstwo. Może ich być prawdę mówiąc setki. Jak więc znaleźć te właściwe, które pozwolą nam być wysoko w pozycjach wyszukiwań ?

Oto ten sposób.

1. Użyj powszechnie dostępnych wyszukiwarek słów kluczowych takich jak np. Wordtracker, aby uzuskać 1000 pierwszych słów kluczowych.
2. Manualnie przejrzyj tę listę. Wybierz te, które są najbardziej wartościowe z punktu widzenia kontekstu twoje strony. Utwórz w ten sposób listę 50 słów.
3. Każde ze słów z listy 50 wpisz oddzielnie w wyszukiwarkę Google. Zobacz jakie strony się wyświetliły. Wystarczy pierwsze 10 stron.
4. Dla każdej z tych 10 stron idź do np. Marketleap i wpisz adres stron i zapisz liczbę odsyłających linków do tej strony. Zapisz to np. w Excelu. W ten sposób zobaczysz ile musisz mieć linków odsyłających by dla każdego wybranego słowa kluczowego z listy 50 słów. Wystarczy wybrać to słowo kluczowe gdzie trzeba mieć najmniej odsyłających linków.

Napiszcie czy zastosowaliście ten sposób i jakie mieliście rezultaty.

dodajdo.com

Brak komentarzy: