niedziela, 18 stycznia 2009

Jak uzyskać gigantyczne darmowe odwiedziny ?

Wiadomo, że o sukcesie naszej witryny mówi ilość odwiedzających.
Generalnie darmowy ruch możemy uzyskać poprzez:
1. Kupno
2. Wypożyczenie
3. Wykreowanie.

Kupno polega na zapłacie za każde kliknięcie czyli skierowanie na nasze witryny (pay per click). Wielkim minusem jest to, że jest to opcja płatna i właściwie mało skuteczna. Można kupić ruch tworząc program partnerski. Jest to dość dobra opcja, ponieważ nie płacimy za wizytę lecz dopiero wtedy gdy zostanie wygenerowana sprzedaż.
Darmową metodą kreowania ruchu jest umieszczanie wartości dodanej dla naszej docelowej grupy odbiorców. Można napisać artykuł, można umieścić dogłębne analizy na swoich stronach. Jeśli Twoje artykuły dostarczają wartościowej wiedzy może być tak, że internauci przesyłają link do Twoich artykułów, które stają się bardzo popularne i są dzięki temu indeksowane przez wyszukiwarki. Jeśli znasz się dobrze na jakiejś dziedzinie jest to prosty sposób, ale z reguły czasochłonny. Napisanie dobrego artykułu zabiera jednak sporo czasu.

Wydaje się, ze dość dobrą opcją jest wypożyczanie ruchu. Ale jak to zrobić. To może być tak proste jak zamieszczanie odpowiedzi na pytania na różnych popularnych forach, serwisach społecznościowych, gazetach etc. Można zawsze umieścić link do własnej witryny związanej z daną tematyką. Można umieścić filmik na Youtube wraz z linkiem. Możliwości jest naprawdę dużo. Trzeba pomyśleć.

dodajdo.com

3 komentarze:

theredel pisze...

Witam! proponuję Ci wymianę linków; jeśli dodasz mojego bloga ( http://milionalternatywnie.blogspot.com ) do sekcji Ciekawe linki - napisz mejla, a ja odwdziecze się tym samym. Pozdrawiam -theredel

SongoQ pisze...

Dodatkowe wejscia można zdobyć umieszczając dany art na wykopie, dig, sfora, ... co spowoduje chwilowy wzrost ilosci odwiedzin. Tak się zastanawiam bo różnice są spore między serwisem a blogiem jak np napędzać ruch dla serwisu aby on ciagle wzrastał. No bo z blogami wiadomo, wchodzi user widzi cos ciekawego dla siebie dodaje do RSS i zapomina. Jesli notka sie pojawia to wchodzi ją przeczytać i wtedy ważne jest częste dodawanie nowych notek - wtedy nasz blog zostanie w pamięci. W przypadku serwisów już taki zabieg nie przejdzie.

e-biznes24 pisze...

SongoQ dobre przemyślenia. Sprawa nie jest prosta. Myślę, że ogólnie blog i serwis powinny być komplementarne w stosunku do siebie. No i nie powinny być kopią siebie. Chyba najważniejsze jest to by treść była interesująca dla użytkowników, by zachęcała do powrotów. A to już nie jest proste.